Кафедра фінансових технологій і підприємництва
Навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту Сумського державного університету

DESPRO

Проект «Школа децентралізації для молоді» (серпень – грудень 2015р.)

Проект реалізується Громадською організацією «Рада молодих вчених» (м. Суми), члени якої є представниками кафедри фінансів, банківської справи та страхування та фінансується Федеральним Департаментом закордонних справ Швейцарії (FDFA) через Бюро співробітництва при Посольстві Швейцарії в Україні за підтримки Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Координатор – Лукін Дмитро Анатолійович, к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування.

Метою проекту є ознайомлення учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Сумської області з головними перевагами реформи децентралізації в Україні, удосконалення навичок ведення старшокласниками дебатів з соціально-економічних питань, формування активної життєвої позиції молодої людини.

Основні завдання проекту включають:

  • акцентування уваги викладачів та учнів на сучасних проблемах громади;
  • формування громадської, правової, суспільно-політичної свідомості у молоді;
  • орієнтація викладачів на включення в освітній процес методики підготовки молоді як громадян демократичного суспільства й правової держави.

До навчання, яке буде проводитись поетапно та триватиме до листопада 2015 року, планується залучити близько 100 вчителів міст, сіл та селищ Сумського регіону.

Унікальність пілотного проекту полягає у тому, що за короткий термін безкоштовно вчителі Сумського регіону отримають необхідні знання щодо основних завдань реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади. Очікується, що після пілотного впровадження, зазначеним курсом буде охоплено всі школи в області, а це більше 540 учбових закладів регіону.

Над реалізацією проекту працюють такі члени ГО «Рада молодих вчених» – представники ARMG (в т.ч. і кафедри): Дмитро Анатолійович Лукін, Юрій Миколайович Петрушенко, Ганна Олександрівна Мірошниченко, Альона Олександрівна Закутняя, Наталія Володимирівна Винниченко, Вікторія Павлівна Гордієнко, Ольга Василівна Люта.

Основні етапи реалізації проекту: