Кафедра фінансових технологій і підприємництва
Навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту Сумського державного університету

Методичне забезпечення навчальних дисциплін

Дипломна робота – це самостійне дослідження, виконане студентом на завершальному етапі навчання в академії. Вона є кваліфікаційною роботою, на підставі якої державна екзаменаційна комісія (ДЕК) визначає рівень теоретичної підготовки випускника, його готовність до самостійної роботи за фахом і приймає рішення про присвоєння кваліфікації.
Як теоретико-прикладне дослідження, дипломна робота повинна містити результати глибокого теоретичного осмислення актуальної організаційно-управлінської та економічної проблеми, а також обґрунтований проект практичного її розв’язання, виконаний на основі ретельно проведеного аналізу діяльності конкретної банківської установи (бази практики).
Метою підготовки дипломної роботи є поглиблення студентом теоретичних і практичних знань з обраного напряму спеціалізації, формування умінь застосовувати їх при вирішенні конкретних практичних завдань; сприяння розвитку пошуку сучасних наукових досягнень у певній сфері та уміння самостійно застосовувати їх при вирішенні прикладних проблем; визначення ступеня підготовки випускника до самостійної практичної діяльності.
Дипломна робота студента має бути своєрідним підсумком його навчальної діяльності протягом усього періоду навчання, а її рівень, змістовність, стилістика, актуальність теми і захист повинні підтвердити отримані знання і набуті практичні навички.

Виходячи з цього, основними цілями дипломної роботи є:

  • узагальнення, поглиблення, закріплення і здобуття навичок практичного застосування знань, набутих студентом у процесі навчання, адаптації їх для майбутньої виробничої діяльності;
  • усвідомлення майбутнім фахівцем задач, які стоять перед банківською системою в цілому та окремими банками зокрема;
  • розвиток навичок самостійної роботи, оволодіння методиками дослідження та експериментування при вирішенні проблем і питань, що розглядаються;
  • формування критичного ставлення до економічних проблем: уміння виявляти і аналізувати їх, розробляти конкретні пропозиції щодо їх ліквідації;
  • відображення підготовленості майбутнього спеціаліста до роботи за фахом, усвідомлення ним напрямків своєї майбутньої діяльності, професійних і кваліфікаційних вимог, подальший розвиток творчого ставлення до роботи.

Основними завданнями дипломної роботи є:

  • вивчення (або поглиблення) та узагальнення теоретико-методологічних засад з обраного напрямку дослідження;
  • проведення всебічної діагностики ситуації з застосуванням сучасного аналітичного інструментарію;
  • розробка та оцінка альтернативних підходів до вирішення визначених проблем;
  • обґрунтування запропонованих рішень з використанням ситуаційного аналізу;
  • підготовка реферату за темою дипломної роботи;
  • підготовка доповіді та наочних матеріалів, що передають основний зміст роботи та пропозиції автора, з подальшим їх публічним захистом.
  • повнота та особливості реалізації цих завдань залежать від напрямку дослідження, сфери діяльності банківської установи та її специфічних рис.

Методичні вказівки щодо написання та захисту дипломних робіт для студентів освітнього ступеня “бакалавр”

Методичні вказівки щодо написання та захисту дипломних робіт для студентів освітнього ступеня “магістр”

Пакет документів до дипломної роботи (титульний аркуш, зразок оформлення реферату дипломної роботи, завдання на дипломну роботу, лист оцінювання дипломної роботи, довідка про проходження нормоконтролю)

 Орієнтовна тематика дипломних робіт спеціальності 072 “Фінанси, банківська справа та страхування” за освітнім ступенем бакалавр:

Банківська справа

 Орієнтовна тематика дипломних робіт спеціальності 072 “Фінанси, банківська справа та страхування” за освітнім ступенем магістр:

Банківська справа

Фінанси

Графік виконання дипломних робіт студентами IV курсу за бакалаврськими програмами

денної форми навчання

заочної форми навчання

 Графік виконання дипломних робіт студентами ІІ (VI) курсу за магістерськими програмами

денної форми навчання

заочної форми навчання

Методичні рекомендації:

Методичні вказівки щодо структури та правил оформлення студентських робіт / укладач А. Г. Бухтіарова. – Суми : Сумський державний університет, 2019. – 29 с.

Важливою складовою навчального процесу підготовки висококваліфікованих фахівців є практика, яка є необхідним компонентом виконання навчального плану студента.
Загальна мета виробничої практики полягає в тому, щоб у процесі виконання реальних операційних, облікових, управлінських задач закріпити теоретичні знання, отримані при вивченні навчальних дисциплін, набути навичок в умінні ними користуватися, а також нагромадити певний практичний досвід до завершальної стадії навчання, необхідний для формування фахівця з фінансів, банківської справи та страхування.

Основні завдання практики:

– закріплення теоретичних знань з навчальних дисциплін спеціальності;
– оволодіння практичними навичками, технологією роботи з фаху безпосередньо на робочих місцях;
– вивчення та аналіз реальної ситуації на фінансовому ринку, ринку банківських послуг у статиці та динаміці, зокрема безпосередньо на базі проходження практики;
– знайомство з технікою і технологією розробки, процедурами прийняття і реалізації управлінських рішень, що виникають у практичні діяльності;
– збір матеріалу для здійснення студентської науково-дослідної роботи, виступів на семінарах і конференціях, виконання рефератів,курсових і кваліфікаційних робіт.

Більш детально про проходження практики студентами:

Виробнича практика для 4 курсу:

Методичні вказівки щодо проходження виробничої практики для студентів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітня програма «Банківська справа» усіх форм навчання

Методичні вказівки щодо проходження виробничої практики для студентів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітня програма «Фінанси» усіх форм навчання

Виробнича практика для студентів освітнього ступеня “магістр”:

Методичні вказівки щодо написання та захисту звіту з виробничої практики для студентів освітнього ступеня «магістр» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» денної та заочної форми навчання

Методичні рекомендації:

Пакет документів до виробничої практики (титульний аркуш звіту, відгук керівника від бази практики, рецензія на звіт про проходження виробничої практики)

Методичні вказівки щодо структури та правил оформлення студентських робіт / укладач А. Г. Бухтіарова. – Суми : Сумський державний університет, 2019. –